CHIRURGIA

CZAS ZABIEGU

60 minut

CZAS REKONWALESCENCJI

14

NAJLEPSZE EFEKTY ZABIEGU

28

REKOMENDOWANA ILOŚĆ ZABIEGÓW

1

KTO WYKONUJE

Lekarz

Chirurgiczna korekcja odstających uszu

Otoplastyka czyli chirurgiczna korekcja odstających uszu, to zabieg, który  skutecznie i trwale pozwala pozbyć się tego defektu estetycznego. Zabieg polega na zniwelowaniu odstawania małżowiny usznej czyli jej odległości od czaszki. Zdarza się, że korekcji poddaje się kształt lub wielkość ucha. W większości przypadków zabieg chirurgicznej korekty ucha przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych. Do zabiegu wykonuje się miejscowe znieczulenie (bez konieczności usypiania) a po zabiegu można wrócić  do domu jeszcze tego samego dnia.

Dla kogo jest zabieg?

Prawidłowo ukształtowane ucho charakteryzuje odległość między obrąbkiem (wywiniętą częścią ucha)  a czaszką, która wynosi na ogół   16-20 milimetrów. Jeśli jednak odcinek między najdalej wysuniętą częścią obrąbka a czaszką jest dłuższy niż 2 centymetry, można mówić o odstawaniu uszu.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, u których widoczny jest defekt w postaci  odstawania jednej lub obu małżowin usznych, przerostu muszli ucha (zagłębienia znajdującego się w środkowej części  małżowiny usznej ( może być albo zbyt głęboka albo zbyt obszerna muszla), zgrubienie na obrąbku, uszkodzony lub niesymetryczny płatek ucha.

Chirurgiczną korekcję uszu  wykonuje się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych

Na czym polega zabieg?

Aktualnie stosuje się wiele różnych metod chirurgicznej korekcji uszu.

Zabieg polega na nacięciu, ścięciu lub wycięciu chrząstki w miejscu gdzie powinna prawidłowo przebiegać rzeźba małżowiny usznej. Jeśli mamy do czynienia ze zbyt obszerną muszlą, zabieg polega na wycięciu fragmentów chrząstki muszli lub przyszyciu dna muszli do części kości skroniowej za małżowiną uszną.            Najczęściej jednak wykonuje się cięcia w tylnym obszarze powierzchni ucha i usuwa nadmiar skóry a następnie zakłada szwy.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych. Mogą one pojawić się kilka godzin po zabiegu.

Czy po zabiegu mogą wystąpić powikłania?

Operacja uszu jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, związanym z niewielkim ryzykiem powikłań.             Zaraz po zabiegu może pojawić się krwawienie z rany, obrzęk lub krwiaki. Objawy te ustępują po kilku dniach.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy stosować się do zaleceń lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Jak postępować po zabiegu?

Po operacji należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych: przez pierwsze 48 godzin po zabiegu zaleca się stosowanie kompresów chłodzących, unikanie wysiłku fizycznego, unikanie słońca i nadmiernego naświetlenia, nie używanie perfum w okolicy ucha.

Po usunięciu opatrunku i zdjęciu szwów (zwykle w 8. lub 9. dobie po zabiegu) lekarz może zalecić zakładanie opaski uciskowej na noc. Miejsce  po korekcji chirurgicznej należy smarować preparatem przyspieszającym gojenie i zapobiegającym pozostaniu blizn

EFEKTY
 • Kształtne i symetryczne uszy
 • Poprawa wyglądu twarzy
 • Nowotwory skóry
 • Stany zapalne skóry
 • Epilepsja
 • Zaburzenia krzepnięcia kriw
 • Anemia
 • Cukrzyca
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Unikać ekspozycji na promieniowanie UV
 • Dbać o higienę rany
 • Nie używać perfum w okolicy ucha
 • Stosować preparaty na blizny
Zabieg Obszar Cena
Konsultacja przed zabiegiem 200 zł
Chirurgiczna korekcja uszu ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji od 3900 zł
Chirurgiczna korekcja ucha ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji od 1900 zł
Rekonstrukcja rozerwanego płatka ucha/korekcja asymetrii ostateczną cenę ustala lekarz po konsultacji od 1200 zł

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER