ODCHUDZANIE

CZAS ZABIEGU

30 (min)

CZAS REKONWALESCENCJI

4 (dni)

NAJLEPSZE EFEKTY ZABIEGU

180 (dni)

KTO WYKONUJE

Lekarz

Działające w ramach M-Estetica Europejskie Centrum Nieinwazyjnej Bariatrii jako pierwszy ośrodek w Polsce wprowadza Program Utraty Wagi Elipse.  Podstawą programu jest  Balon Elipse, nieinwazyjna metoda wspomagająca odchudzanie. Dedykowana jest osobom powyżej 18 roku życia ze stwierdzoną nadwagą lub otyłością, których wskaźnik masy ciała BMI przekracza wartość 27. Jeśli masz znaczną nadwagę i masz historię nieudanych diet, program odchudzania Balon Elipse może być właśnie dla Ciebie.

    Wcześniejsze generacje balonów żołądkowych wymagały przeprowadzenia endoskopowej procedury medycznej w znieczuleniu ogólnym (narkoza) zarówno przy ich zakładaniu jak i usuwaniu. Balon Elipse jest pierwszym balonem żołądkowym, który jest połykany, a kilka miesięcy później jest naturalnie wydalany. Żadna operacja, endoskopia czy znieczulenie nie są potrzebne, a wygoda, komfort i bezpieczeństwo pacjenta są najważniejszą jego zaletą. Balon Elipse jest zwykle umieszczany podczas krótkiej wizyty ambulatoryjnej, co pozwala szybko wrócić do normalnego trybu życia. W czasie zabiegu obecny jest lekarz a także wykonywana jest kontrolna diagnostyka obrazowa. 

Korzystając z  programu Elipse otrzymasz wszelkie wsparcie potrzebne do odniesienia sukcesu:

 • będziesz prowadzony przez zespół pełnych empatii pracowników służby zdrowia, lekarza -konsultanta i dietetyka.
 • otrzymasz bezprzewodową cyfrową wagę, która połączona jest z dedykowaną aplikacją  stale aktualizującą Twoje postępy w drodze do wymarzonej wagi.
 •  regularne konsultacje z lekarzem, dietetykiem i kosmetologiem  pomogą Ci uzyskać maksymalne korzyści odchudzania z Balonem Elipse.

Z pomocą Balonu Elipse uczestnicy programu tracą średnio od 13 do 15 kg w ciągu czterech miesięcy.

 

Jak to działa?

Balon Elipse symuluje uczucie sytości, zajmując miejsce w żołądku i spowalniając przejście pokarmu. Jego obecność pomaga szybciej poczuć się pełnym. Dzięki temu tracisz zbędne kilogramy jednocześnie ucząc się jeść mniejsze porcje. Balony odchudzające umożliwiają ich użytkownikom dokonywanie zdrowszych wyborów żywieniowych bez zachcianek i głodu, które często towarzyszą regularnej diecie.

Zobacz film

Czy kwalifikuję się do programu Elipse ?

Twój lekarz przeprowadzi dogłębną analizę Twojego stanu zdrowia, historii odchudzania.

Gdy potwierdzi, że terapia balonem Elipse jest odpowiednia dla Ciebie, umówi Cię na wizytę , umieści balon w żołądku podczas krótkiej 20-minutowej wizyty ambulatoryjnej.

Połkniesz kapsułkę, która zawiera pusty balon wraz z cieniutką rurką. Gdy kapsułka dostanie się do żołądka, lekarz użyje rurki do napełnienia balonu specjalnym płynem. Po napełnieniu balonu lekarz delikatnie wyjmie rurkę i to będzie wszystko.

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI NA TEMAT BALONU ELIPSE

 

W jaki sposób balon Elipse dostanie się do mojego żołądka?

Po potwierdzeniu przez lekarza, że ​​terapia balonikiem Elipse jest odpowiednia dla Ciebie, podczas krótkiej 20-minutowej wizyty ambulatoryjnej balon zostanie w sposób naturalny umieszczony w Twoim żołądku. Połkniesz kapsułkę, która zawiera pusty balon wraz z cienką rurką. Gdy kapsułka dostanie się do żołądka, lekarz użyje rurki do napełnienia balonu płynem. Po napełnieniu balonu lekarz delikatnie wyjmie rurkę - i wtedy rozpocznie się Twoja droga do wymarzonej wagi.

 

Czy balon jest łatwy do połknięcia?

Większość ludzi jest w stanie bez problemu połknąć kapsułkę zawierającą balon Elipse. Przed aplikacją balonu  połkniesz kapsułkę testową, aby przekonać się jak proste jest połkniecie balonu. Osobom, które mają trudności z przełykaniem, może pomóc lekarz, który za pomocą cienkiego aplikatora (mandrynu) pomoże wprowadzić kapsułkę na miejsce - nadal bez endoskopii lub znieczulenia.

 

Czym jest wypełniony balon Elipse?

Balon jest wypełniony 550 ml specjalnie przygotowanym sterylnym roztworem soli fizjologicznej.

 

Jak długo trwa powrót do normalnych zajęć po umieszczeniu balonu Elipse ?

Większość ludzi jest w stanie powrócić do normalnej aktywności w ciągu jednego lub dwóch dni, ale niektórzy ludzie odczuwają nudności, skurcze brzucha i czasami wymioty po umieszczeniu balonu. W większości przypadków objawy te można dobrze kontrolować za pomocą powszechnie stosowanych leków przepisanych przez lekarza.

Czy w trakcie lub po zakończeniu programu Elipse będą obowiązywały ograniczenia dietetyczne?

Przez pierwsze dwa do trzech  dni po założeniu balonu Elipse rekomendowana jest dieta płynna. Rekomendujemy gotowe posiłki w postaci koktajli niskokalorycznych NORVIA.  W programie Elipse nie ma żadnych bezwzględnych ograniczeń żywieniowych. Jednak aby zmaksymalizować utratę wagi i zoptymalizować komfort, Twój dietetyk udzieli Ci zaleceń, które będą najlepiej dostosowane do Ciebie, Twojego ciała , Twoich celów i Twoich preferencji.

 

Jak usuwa się balon Elipse?

Po około 16 tygodniach w żołądku, aktywowany czasowo zawór spustowy na balonie otworzy się, umożliwiając jego opróżnienie i naturalne przejście przez przewód pokarmowy bez konieczności wykonywania procedury usuwania. (W rzadkich przypadkach balon Elipse może wymagać interwencji endoskopowej lub chirurgicznej w celu jego usunięcia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy program Elipse jest odpowiedni dla Ciebie. Wyniki mogą się różnić w zależności od pacjenta)

 

Co dzieje się po usunięciu balonu Elipse?

Po naturalnym usunięciu  balonu Elipse co najmniej przez miesiąc pozostaniesz pod opieką zespołu konsultantów, którzy będą wspierać Cię w utrwalaniu nowych nawyków związanych ze stylem życia. Pod koniec programu Elipse Twoje wysiłki są  do dalszego kontrolowania wagi. To moment aby zacząć dbać o skórę i poprawić jej jędrność po utracie wagi.

 

Kiedy mogę rozpocząć program ujędrniania skóry?

Aby osiągnąć widoczne efekty ujędrniających zabiegów medycyny estetycznej warto rozpocząć je około 3 miesięcy po usunięciu balonu. Warto jednak poddać się im już pod koniec kuracji, aby zapobiec nadmiernemu zwiotczeniu skóry po utracie wagi.

 

Jakie zabiegi ujędrniające są rekomendowane?

W M-Estetica oferujemy bardzo szeroką ofertę zabiegów modelujących sylwetkę i ujędrniających:

 • radiofrekwencja mikroigłowa,
 • endermomasaż (masaż podciśnieniowy połączony z masażem mechanicznym  radiofrekwencją  i światłem podczerwonym),
 • karboksyterapia,
 • HIFU.
 • na rozstępy idealnym rozwiązaniem jest połączenie karboksyterapii i światła LED.

Co otrzymuję w cenie zabiegu?

W cenę zabiegu wliczone są:

 • - konsultacja-badanie kwalifikacyjne 
 • implementacja balonu
 • zalecenia dietetyczne
 • dieta kliniczna na pierwsze 3 dni
 • aplikacja monitorująca postępy w diecie (Android/iOS)
 • waga elektroniczna połaczona z aplikacją
 • monitorowanie efektów 

BONUS 6 sesji drenażu ujędrniającego - endermomasaż Body Shaper plecy i brzuch (wartość 1500 zł)

Rezerwuj online

EFEKTY
 • Średnia utrata wagi to od 13 do 15 kg w ciągu czterech miesięcy.
 • Lepsze samopoczucie.
 • Większa energia.
 • Poprawa samooceny.
 • Korzyści zdrowotne dla całego organizmu
WSKAZANIA
 • Otyłość BMI powyżej 27
 • Nadwaga
 • Otyłość brzuszna
 • Przeciwwskazania szczegółowo omówi lekarz w czasie wizyty kwalifikacyjnej
 • Trudności z przełykaniem (dysfagia)
 • Choroba nowotworowa żołądka
 • Zaburzenia pracy jelit
 • Zaburzenia układu krzepnięcia
 • Niektóre leki
 • Uzależnienie od alkoholu i narkotyków
 • Płynna dieta przez 2-3 dni po zabiegu
 • Lekkostrawna dieta przez kolejne 7 dni
 • Spożywanie 4-5 lekkich posiłków przez kolejne dni
 • Picie dużej ilości płynów
Zabieg Obszar Cena
Program utraty wagi z balonem Elipse od 12 900 zł

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER