ODCHUDZANIE ALLURION BALON

PYTANIA I ODPOWIEDZI NA TEMAT BALONU ELIPSE

 

W jaki sposób balon Allurion dostanie się do mojego żołądka?

Po potwierdzeniu przez lekarza, że ​​terapia balonikiem Allurion jest odpowiednia dla Ciebie, podczas krótkiej 20-minutowej wizyty ambulatoryjnej balon zostanie w sposób naturalny umieszczony w Twoim żołądku. Połkniesz kapsułkę, która zawiera pusty balon wraz z cienką rurką. Gdy kapsułka dostanie się do żołądka, lekarz użyje rurki do napełnienia balonu płynem. Po napełnieniu balonu lekarz delikatnie wyjmie rurkę - i wtedy rozpocznie się Twoja droga do wymarzonej wagi.

 

Czy balon jest łatwy do połknięcia?

Większość osób jest w stanie bez problemu połknąć kapsułkę zawierającą balon Allurion. Przed aplikacją balonu  połkniesz kapsułkę testową, aby przekonać się jak proste jest połkniecie balonu. Osobom, które mają trudności z przełykaniem, może pomóc lekarz, który za pomocą cienkiego aplikatora (mandrynu) pomoże wprowadzić kapsułkę na miejsce - nadal bez endoskopii lub znieczulenia.

 

Czym jest wypełniony balon Allurion?

Balon jest wypełniony 550 ml specjalnie przygotowanym sterylnym roztworem soli fizjologicznej.

Jak długo trwa powrót do normalnych zajęć po umieszczeniu balonu Allurion ?

Większość osób jest w stanie powrócić do normalnej aktywności w ciągu jednego lub dwóch dni, ale niektórzy pacjenci odczuwają nudności, skurcze brzucha i czasami wymioty po umieszczeniu balonu. Skurcze bywają bolesne. W większości przypadków objawy te można dobrze kontrolować za pomocą powszechnie stosowanych leków przepisanych przez lekarza. Na tym etapie niezwykle istostne jest dokładne stosowanie zaleceń lekarza.

Czy w trakcie lub po zakończeniu programu Allurion będą obowiązywały ograniczenia dietetyczne?

Przez pierwsze dwa do trzech  dni po założeniu balonu Allurion rekomendowana jest dieta płynna. Zalecamy jedzenie gotowych posiłków w postaci koktajli niskokalorycznych NORVIA.  W programie Allurion nie ma żadnych bezwzględnych ograniczeń żywieniowych. Jednak aby zmaksymalizować utratę wagi i zoptymalizować komfort, Twój dietetyk udzieli Ci zaleceń, które będą najlepiej dostosowane do Ciebie, Twojego ciała , Twoich celów i Twoich preferencji.

Jak usuwa się balon Allurion?

Po około 16 tygodniach w żołądku, aktywowany czasowo zawór spustowy na balonie otworzy się, umożliwiając jego opróżnienie i naturalne przejście przez przewód pokarmowy bez konieczności wykonywania procedury usuwania. W rzadkich przypadkach balon Allurion może wymagać interwencji endoskopowej lub chirurgicznej w celu jego usunięcia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, czy program Elipse jest odpowiedni dla Ciebie. Wyniki mogą się różnić w zależności od pacjenta.

 

Co dzieje się po usunięciu balonu Allurion?

Po naturalnym usunięciu  balonu Allurion co najmniej przez dwa miesiące pozostaniesz pod opieką zespołu konsultantów, którzy będą wspierać Cię w utrwalaniu nowych nawyków związanych ze stylem życia. Pod koniec programu Allurion będziemy motywować Cię do dalszego kontrolowania wagi. To moment aby zacząć dbać o skórę i poprawić jej jędrność po utracie wagi.

Kiedy mogę rozpocząć program ujędrniania skóry?

Aby osiągnąć widoczne efekty ujędrniających zabiegów medycyny estetycznej warto rozpocząć je około 3 miesięcy po usunięciu balonu. Warto jednak poddać się im już pod koniec kuracji, aby zapobiec nadmiernemu zwiotczeniu skóry po utracie wagi. Zabiegi na twarz można stosować w trakcie Programu. 

Jakie zabiegi ujędrniające są rekomendowane?

W M-Estetica oferujemy bardzo szeroką ofertę zabiegów modelujących sylwetkę i ujędrniających:

 • radiofrekwencja mikroigłowa,
 • endermomasaż (masaż podciśnieniowy połączony z masażem mechanicznym  radiofrekwencją  i światłem podczerwonym),
 • karboksyterapia,
 • HIFU.
 • na rozstępy idealnym rozwiązaniem jest połączenie karboksyterapii i światła LED.

Co otrzymuję w cenie zabiegu?

W cenę zabiegu wliczone są:

 • konsultacja-badanie kwalifikacyjne 
 • implementacja balonu
 • zalecenia dietetyczne
 • dieta kliniczna na pierwsze 3 dni
 • aplikacja monitorująca postępy w diecie (Android/iOS)
 • waga elektroniczna połaczona z aplikacją
 • monitorowanie efektów 
 • stały kontakt z kliniką

Dr Bartyzel opowiada o zabiegu zobacz film

BONUS: 6 sesji drenażu ujędrniającego - endermomasaż Body Shaper plecy, brzuch i uda (wartość 1500 zł)

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER