TRYCHOLOGIA

TRYCHOLOGIA

Czym jest trychologia?

Trychologia  jest nauką para-medyczną zajmującą się  włosami, ich wypadaniem i wszelkimi powiązaniami z tym problemami skóry głowy.  Obejmuje badanie chorób włosów i skóry głowy, a także ocenę przyczyny (przyczyn) i leczenie tych zaburzeń.

Słowo "trichologia" pochodzi od greckiego słowa "Trikhos", oznaczającego "włosy" i po raz pierwszy użytego pod koniec XIX wieku, aby opisać nowy szczególny dział nauki powstały w Wielkiej Brytanii. Okres powstania trychologii datuje się na rok 1902, kiedy to trychologia stała  się odrębną dyscypliną paramedyczną.

Dzisiaj trychologia postrzegana jest jako dziedzina osadzona pomiędzy kosmetologią i dermatologią. Z uwagi na coraz bardziej powszechny problem wypadania włosów trychologia bardzo dynamicznie się rozwija dając wiele możliwości, zarówno w zapobieganiu jak i leczeniu.  

Co robi trycholog?

Trycholog jest specjalistą zajmującym się włosami  i skórą głowy. Coraz większa ilość prac i doniesień naukowych wskazuje, że do problemu utraty włosów należy podchodzić w sposób holistyczny, oceniając pacjentów na podstawie ich indywidualnej historii:  stylu życia, czynników genetycznych i warunków środowiskowych, przebytych chorób. Na podstawie tych informacji trycholog może zasugerować  zmiany stylu życia w celu poprawy zdrowia i wyglądu włosów oraz skóry głowy. Może też skierować do lekarza, który postawi właściwą diagnozę i zarekomenduje odpowiednie leczenie.

Podobnie jak inni specjaliści z obszaru zdrowia niebędący lekarzami (na przykład dietetycy, kosmetolodzy) kompetentny trycholog powinien ściśle współpracować z lekarzem prowadzącym, aby dowiedzieć się, czy wypadanie włosów nie jest powiązane z poważnymi problemami zdrowotnymi (choroby układowe czy immunologiczne). Twój lekarz powinien być również gotowy do współpracy z trychologiem w zakresie rozpoznania, realizowania zaleceń oraz ustalania schematu terapii.

 

FAKTY NA TEMAT WYPADANIA WŁOSÓW

Ile osób dotyka problem wypadania włosów?

Ocenia się, że wypadanie  włosów jest stanem, który w pewnym okresie życia może dotyczyć  60% kobiet  i  85% mężczyzn.

Ile włosów powinno być na mojej głowie?

W chwili urodzenia na naszej głowie wytworzone są już  wszystkie mieszki włosowe; żaden nie tworzy się  po urodzeniu. To oznacza, że przeciętna osoba ma około 80 000 - 150 000 włosów na głowie, w zależności od rodzaju włosów i naturalnego ich koloru.

Kiedy mówimy o normalnej (fizjologicznej) utracie włosów?

Średnia liczba włosów, które większość z nas traci każdego dnia wynosi od 40 do 120. Ta duża rozbieżność wynika z ilości włosów na głowie, a także rodzaju włosów i cyklu ich wzrostu.

Czy utrata włosów jest trwała?

Nie! Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele różnych rodzajów i przyczyn wypadania włosów,  nie wszystkie są trwałe i można im zapobiegać oraz skutecznie leczyć.

Rezerwuj online http://mestica1.booksy.com

 

WSKAZANIA
  • Łysienie
  • Problemy skóry
Zabieg Obszar Cena
Pierwsza konsultacja trychologiczna 200 zł
Kolejna konsultacja trychologiczna, wizyta kontrolna 150 zł
Trichoskopia (badanie mikrokamerą skóry głowy) skóra głowy 200 zł
Analiza pierwiastkowa włosów 380 zł
Peeling skóry głowy - oczyszczenie skóra głowy 150 zł
Specjalityczny zabieg trychologiczny od 350 zł
Peeling kawitacyjny skóra głowy 180 zł
Karboksyterapia 10 zabiegów skóra głowy 1 350 zł
Mezoterapia igłowa skóra głowy 350 zł
Mezoterapia mikroigłowa skóra głowy 350-550 zł
Badanie lampą Wooda skóra głowy 50 zł
Terapia fotodynamiczna LED 6zabiegów skóra głowy( 6 zabiegów) 850 zł
Fototerapia LED skóra głowy 150 zł
Tlenoterapia +infuzja tlenowa skóra głowy 180 zł
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skóra głowy od 700 zł

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER