Aktualności

Zdrowe nawyki żywieniowe dla każdego

28 kwietnia 2023

Czy czujesz, że nadszedł czas aby zadbać o poprawę sylwetki, samopoczucia i przede wszystkim zdrowia? Kluczem do osiągnięcia Twoich celów są zdrowe nawyki żywieniowe. Pamiętaj, że nie chodzi tu o wprowadzenie nagłych i drastycznych zmian. Stopniowe wyrobienie w sobie kilku prostych nawyków sprawi, że przestaniesz tracić czas na wymyślne diety, a Twój organizm będzie Ci wdzięczny.

Przede wszystkim woda!

Około 65% naszego ciała składa się z wody. Odpowiednie nawodnienie ma bardzo duży wpływ na nasz organizm. Zalecana dzienna porcja dla zdrowej, dorosłej kobiety to 2 litry, a dla mężczyzny 2,5 litra. Zapotrzebowanie zależne jest także od wielu dodatkowych czynników takich jak aktywność fizyczna, temperatura, czy klimat. Regularne przyjmowanie płynów zapobiega zaparciom, poprawia pamięć i koncentrację, usuwa nadmiar szkodliwych produktów przemiany materii i zapobiega kamicy nerkowej. Zadbaj o to, aby zawsze mieć przy sobie butelkę wody.

Stawiaj na warzywa i owoce

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zalecana dzienna porcja warzyw i owoców dla dorosłej osoby to około 400 gram. Warto zadbać o to, żeby na Twoim talerzu zawsze było dużo, różnokolorowych warzyw i owoców.

Ogranicz produkty przetworzone

Półki sklepowe uginają się od ilości słonych przekąsek, wyrobów cukierniczych, przetworzonego mięsa czy gotowych sosów. Zbyt częste spożywanie wysoko przetworzonych produktów zwiększa ryzyko wielu chorób, w tym nadciśnienia oraz otyłości. W czasie zakupów wybieraj produkty o jak najprostszym składzie. Pomocne w tym będzie czytanie etykiet – unikaj wysokiej zawartości sodu, cukrów prostych i nasyconych kwasów tłuszczowych. 

Zdrowe nawyki to nie tylko samo jedzenie

Warto być świadomym tego, że zdrowe odżywianie to coś więcej niż samo jedzenie. Warzywa i owoce  czy odpowiednie nawodnienie stanowią podstawę naszego żywienia. Ważne jest również to w jaki sposób planujemy, przygotowujemy i spożywamy posiłki. Pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

•       Gotuj częściej w domu, jednocześnie staraj się planować posiłki z wyprzedzeniem. Miej zawsze przygotowaną listę zakupów, a w sklepie zawsze zwracaj uwagę na etykiety produktów – czytaj skład.

•       Naucz się rozróżniać oznaki głodu i sytości – słuchaj swojego ciała.

•       Poświęć czas na jedzenie – nie spożywaj posiłków w pośpiechu. Skoncentruj swoją uwagę na jedzeniu i miejscu, w którym jesz.

•       Spożywaj posiłki z innymi, ciesz się jedzeniem.

Pamiętaj, że wprowadzenie nawyków żywieniowych nie oznacza nagłej i drastycznej zmiany stylu życia. Jest to długotrwały proces, w którym może pomóc Program utraty wagi z Balonem Allurion

Program trwa 6 miesięcy – to czas w którym pracujesz nad nowymi nawykami żywieniowymi i naprawiasz swoją relację z jedzeniem. Balon Allurion przyspiesza uczucie sytości, zajmując miejsce w żołądku i spowalniając przepływ pokarmu. Dzięki takiemu działaniu jesteś w stanie przyjmować mniejszą ilość kalorii dziennie i zrzucasz zbędne kilogramy, jednocześnie pracując nad swoimi nawykami żywieniowymi. Jest to pierwszy w Polsce balon, który jest metodą zupełnie nieinwazyjną. Pacjent połyka kapsułkę, która wypełniana jest w żołądku przez cienką kaniulę. Balon towarzyszy pacjentowi 16 tygodni, a następnie otwiera się i jego resztka wydostaje się drogą naturalną z organizmu. Proces jest praktycznie nieodczuwalny dla pacjenta. Nie wymaga endoskopii, hospitalizacji, ani rekonwalescencji.  Podczas trwania programu pacjenci tracą od 10 do 15% wagi początkowej, a w kolejnych dwóch miesiącach nadal są pod opieką specjalistów, aby ustabilizować nowe nawyki. W tym okresie pacjenci bardzo często tracą kolejne kilogramy. Poza poprawą samopoczucia poprawiają swoje wyniki – pozbywają się nadciśnienia, obniżają cholesterol, poprawiają sprawność fizyczną.

Jeżeli czujesz, że balon Allurion to coś, co pomoże Ci w końcu wygrać z nadprogramowymi kilogramami i zawalczyć o swoje zdrowie i sylwetkę – umów się na konsultację z lekarzem. Możesz zrobić to online przez Booksy lub zadzwonić bezpośrednio do koordynatora programu +48 883 384 076.

 

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER