Aktualności

SMOG-jak nie dać się zabójcy skóry- ZDANIEM EKSPERTA

20 stycznia 2020

Smog daje się we znaki Twojej skórze?

Zanieczyszczone powietrze może powodować tak zwany stres oksydacyjny. Jak zapobiegać jego skutkom? Odpowiada Ekpsert M-Estetica

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są szkodliwe dla naszej skóry?

Ponieważ zaburzają  one równowagę pomiędzy szkodliwie działającymi wolnymi rodnikami, a neutralizującymi je przeciwutleniaczami. Eksperci uprzedzają od dawna, że: wolne rodniki uszkadzają komórki i osłabiają struktury skóry na wszystkich jej poziomach.Przewlekłe działanie wolnych rodników na naszą skórę prowadzi do jej przedwczesnego starzenia się. 

Czy pora roku ma znaczenie?

Zima to na pewno najtrudniejszy czas dla skóry a to dlatego że mróz i wiatr powodują przesuszenie, odwodnienie i podrażnienie. Swędząca, łuszcząca się skóra jest bardziej podatna na działanie szkodliwych substancji zwartych w smogu, ponieważ ma naruszony chroniący jej powierzchnię płaszcz hydrolipidowy. Zanieczyszczania łatwiej przenikają w głąb skóry, która nie ma odpowiedniej ochrony przed smogiem. Wiosną i latem wcale nie jest duzo lepiej: najwięcej zanieczyszczeń powietrza emitują spaliny samochodowe. Osiadłe pyły po spalaniu są berdzo aktywne, a zatem nie ma mowy o czystym powietrzu w lecie. 

Jakie są objawy stresu oksydacyjnego, które widać na naszej skórze?

Te objawy to przede wszystkim:

  • poszarzała skóra
  • szorstkość
  • nadwrażliwość (swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie w sytuacjach, w  których do tej pory takie objawy nie pojawiały się)
  • wypryski i pojawienie się przebarwień

 

Jak zatem chronić skórę przed smogiem?

Żeby dobrze chronić się przed smogiem warto śledzić parametry zanieczyszczenia. Kiedy są podwyższone powinniśmy podjąć działania ochronno-wzmacniające. Polegają  one na takim doborze kosmetyków do codziennej pielęgnacji, żeby z jednej strony dostarczać skórze antyoksydantów, kluczowych walce z wolnymi rodnikami, z drugiej działać uszczelniająco na płaszcz hydrolipidowy i tym samych chronić skórę. Oznacza to  zminimalizowanie kontaktu zanieczyszczeń bezpośrednio ze skórą.

Jak taka pielęgnacja wygląda w praktyce?

Na oczyszczoną skórę nakładamy serum z antyoksydantami np. witaminą C, E, kwasem ferulowym, etc. Następnie sięgamy po krem typu cold cream, który odbuduje i wzmocni barierę ochronną skóry, a przy okazji będzie zapobiegał ucieczce wody z naskórka.

Co powinny robić osoby, które już borykają się z różnymi problemami skóry?

Osoby z atopowym zapaleniem skóry,  skórą wrażliwą, naczyniową i suchą powinny pamiętać o stosowaniu bogatych kremów typu cold cream szczególnie w trakcie zimowego ataku smogu. Skóra tych osób jest bardzo podatna na uszkodzenia bariery lipidowej.

Co jeszcze możemy zrobić by chronić naszą skórę przed skutkami smogu?

W M-Estetica proponujemy cała gamę zabiegów działających antyoksydacyjnie. Są to zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem witaminy C. Doskonale tez sprawdza się mezoterapia mikroigłowa z preparatami zawierającymi oprócz witaminy C m.in. znana ze swoich silnych właściwości antyoksydacyjnych witaminę E czy glutation. Najwiekszym hitem jest zabieg URBAN C.

Na czym polega ten zabieg?

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry. Następnie aplikujemy peeling z witaminą C. Nastepnie wtłaczamy w skórę koktajl na bazie kwasu HA i silnych antyoksydantów. To zabieg, który wzmacnia skóre i chroni ją przed skutkami zanieczyszczeń. Smog przestaje nas straszyć.  

Dziękuję za rozmowę.

 

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER