Wydarzenia

BADANIE ZNAMION 50 zł

22 września 2017

BADANIE ZNAMION W FACE AND BODY CLINIC
w dniach 5 i 28 października 2017 r. 


Wakacje  za nami. Przyszła jesień, znikają ostatnie ślady opalenizny. Sprawdź czy latemTwoje znamiona nie zmieniły się pod wpływem słońca. Zadbaj o zdrowie swojej skóry. Przekaż tę informację wszystkim osobom, dla których może być ona ważna.

Jeśli na Twojej skórze pojawił się nowy pieprzyk lub tego lata po prostu przesadziłaś ze słońcem jak najszybciej wykonaj badanie dermoskopowe.

Jesień i zima to najlepszy czas, aby zadbać o znamiona.

Nawet jeśli chroniłeś się przed słońcem  przez całe lato, ważne jest, aby nadal zachować czujność i obserwować skórę w okresie jesieni i zimy. Skórę należy obserwować przez cały rok jednak  szczególnie ważne są  trzy miesiące po wakacjach (czyli intensywnej ekspozycji na promieniowanie UV), kiedy mogą pojawić się  podejrzane zmiany. Samodzielne badania mogą pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnie niebezpiecznych zmian na  skórze (nowotwory), które odpowiednio wcześnie wykryte dają dużą szansę całkowitego wyleczenia.

Aby prawidłowo przeprowadzić samobadanie, musisz wiedzieć, czego szukasz. Aby wykryć zmiany, które mogą wskazywać na  raka skóry lub czerniaka (np. raka podstawnokomórkowego i raka płaskonabłonkowego) należy wziąć pod uwagę wszelkie pojawiające się znamiona   oraz wszelkie zmiany dotychczasowych znamion  (rozmiar, kształt) a także urazy , które zmieniają się, swędzą, krwawią lub trudno się goją.  To wszystko są sygnały alarmowe.

Dlatego  tak ważne , jest jak najwcześniejsze  wychwycenie  czerniaka, najbardziej niebezpiecznej  formy raka skóry. Lekarze dermatolodzy  opracowali dwie konkretne strategie wczesnego rozpoznawania choroby: metodę ABCDE i metodę „brzydkiego kaczątka”

Metoda „brzydkiego kaczątka”                                                

Należy pamiętać, że znamiona u tej samej osoby wyglądają podobnie pod względem kształtu, koloru i wielkości. Zmiana barwnikowa, która powinna budzić podejrzenia to taka, która różni się od pozostałych - nazywamy ją wtedy „brzydkim kaczątkiem” (ang. ugly duckling sign).

Metoda ABCDE

Ta metoda jest znacznie bardziej dokładną od metody „brzydkiego kaczątka” Została opracowana  przez Amerykańskie Towarzystwo Nowotworowe (reguła ABCDE) i  służy ocenie zmian zachodzących w znamionach już istniejących.

  • (asymmetry) asymetria, nieregularne kształty - najlepiej podzielić zmianę barwnikową na dwie połówki i sprawdzić, czy obie do siebie pasują,
  • (borders) brzegi nierówne, postrzępione oraz niewyraźne granice („rozlewanie się” barwnika na otaczające tkanki może wskazywać na czerniaka),
  • (color) kolor różnorodny, niejednolity, nierównomierny rozkład barwnika, w obrębie jednej zmiany może występować kilka kolorów (zabarwienie czarne, brązowe, różowe, zmiana odbarwiona)
  • (diameter) średnica > 6 mm
  • (elevation) lub (extention) uniesienie lub powiększanie się średnicy zmiany - niepokój budzi zwłaszcza nagły wzrost lub uwypuklanie.

Światowa Fundacja ds. Walki z Czerniakiem (The Skin Cancer Foundation) podaje rekomendacje, jak samemu regularnie kontrolować swoje znamiona:

  1. Podejdź do lustra i dokładnie obejrzyj skórę na twarzy, nie zapomnij o uszach i skórze głowy (za pomocą lustra oraz grzebienia czy suszarki odgarniaj kolejne pasma włosów i obserwuj dokładnie skórę głowy);
  2. Przyjrzyj się dłoniom (wierzchniej i wewnętrznej części) , sprawdź paznokcie (oglądaj paznokcie po zmyciu lakieru). Przy pomocy lustra zbadaj łokcie, obszar pod pachami, ramiona i przedramiona.
  3. W lustrze, pomagając sobie podręcznym lusterkiem, sprawdź szyję i klatkę piersiową (pamiętaj aby dokładnie sprawdzić skórę na piersiach i pod nimi) oraz brzuch.
  4. Podobnie jak poprzednie obszary, zbadaj obszar za uszami kark, ramiona, plecy, pośladki, tylną część ud (poproś bliską osobę o obserwację miejsc trudnodostępnych).
  5. Siedząc, możesz zbadać skórę wewnętrznej strony ud, nogi, stopy (podeszwę i wierzch ), pamiętaj o paznokciach (oglądaj paznokcie po zmyciu lakieru).

Jeśli zauważysz coś podejrzanego lub jakąkolwiek zmianę w znamionach już istniejących (np. ból, pieczenie, swędzenie, rozpad, obwódkę zapalną wokół znamienia, krwawienie) NATYCHMIAST skonsultuj się z dermatologiem.

Na czym polega badanie dermatologiczne znamion ?

Badanie jest nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne wykonuje się je przy użyciu dermoskopu oraz  poprzez  ocenę skóry w celu wykrycia "podejrzanych"  znamion . Najczęściej bada się kilka lub kilkanaście znamion w typowych lokalizacjach.

Jak przebiega  badanie?

Badanie składa się z kilku etapów:

-wywiad, ukierunkowany  na czynniki  ryzyka zachorowania na nowotwór skóry

-kompletne badanie dermoskopowe wszystkich znamion

-selekcja znamion „podejrzanych”  i ich analiza

-edukacja w zakresie samodzielnego wykrywania znamion „podejrzanych” przez pacjenta

jeżeli wykryjemy znamię, które należy usunąć lub poddać biopsji zostanie ustalony indywidualny sposób postępowania.

Zapraszamy na specjalistyczne badanie znamion. 


ZBADAJ SWOJE ZNAMIONA PO LECIE- TO KOSZTUJE TYLKO 50 zł. ŻYCIE JEST BEZCENNE!
Zadzwoń  i umów się na badanie 882 008 999

O M-ESTETICA

Z dumą oferujemy długoterminowe rozwiązania dla wszystkich twoich potrzeb estetycznych i kosmetycznych.
Używamy tylko najnowszych technologii, która przynoszą widoczne i długotrwale efekty przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zapewniamy bezpieczne i skuteczne procedury i techniki kosmetyczne i estetyczne poprawiające wygląd kobiet i mężczyzn. Nasi klienci nabierają poczucia pewności siebie, wyglądając i czując się młodziej i piękniej… W czasie każdej konsultacji opracowujemy indywidualny plan leczenia, aby osiągnąć cel każdej osoby odpowiadający jej oczekiwaniom i stylowi życia. Miła atmosfera, nasze wieloletnie doświadczenie w kosmetologii, medycynie estetycznej połączone ze znajomością psychologii sprawia, że nasi pacjenci obdarzają nas zaufaniem, czują się swobodnie i pewnie.

REZERWACJE ONLINE

Nie lubisz tracić czasu na formalności ?
Wcale nie musisz. Teraz możesz zarezerwować swój zabieg online w dogodnym dla Ciebie momencie , bez dzwonienia, bez wychodzenia z domu.
Co zyskujesz rezerwując online?
- oszczędność czasu
- masz możliwość zapoznania się z pełna ofertą M-Estetica
- możesz sprawdzić opinie o wykonywanych przez nas zabiegach
- decydujesz, którego specjalistę wybierzesz
- zapewniasz sobie zabieg w godzinach, które odpowiadają Tobie najbardziej
Proste, prawda?
Pozostało już tylko kliknąć

NEWSLETTER